Dursunbey'de 2 kişi boğuldu

Dursunbey'de 2 kişi boğuldu
Dursunbey'de 2 kişi boğuldu
- Bursa'dan bayram ziyareti için geldikleri Dursunbey'de, İlçe Orman İşletme Müdürlüğüne ait yangın söndürme havuzuna giren 2 genç, hayatını kaybetti

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde, yangın söndürme havuzuna giren 2 kişi boğuldu.

Bursa'dan bayram nedeniyle akrabalarını ziyaret etmek için Dursunbey'e gelen Adil Karabulut (17) ve Mehmet Kaan Yılmaz'dan (18), uzun süre haber alamayan yakınları, gençleri aramaya başladı. 

Karabulut ve Yılmaz'ı,  İlçe  Orman İşletme Müdürlüğüne ait yangın söndürme havuzunun çevresinde gördüğünü söyleyen bir kişinin haber vermesi üzerine, bölgeye gelen yakınları havuzun kenarında gençlerin giysilerini buldu. 

Şüphe üzerine,  jandarma  ve Orman İşletme Müdürlüğünden yardım istendi. Olay yerine gelen ekipler, Orman İşletme Müdürlüğüne ait su tankı ile havuzdaki suyu tahliye edince, Karabulut ve Yılmaz'ın cesetlerine ulaşıldı. 

Dursunbey Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan incelemenin ardından, gençlerin cesetleri otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Etrafında tel örgüyle dikenli tel bulunan ve kapısı kilitli olan yangın söndürme havuzuna gençlerin kapının üzerinden atlayarak girdikleri tahmin ediliyor.