Dursunbey'de "tematik çocuk kütüphanesi" açıldı

Dursunbey'de "tematik çocuk kütüphanesi" açıldı
Dursunbey'de "tematik çocuk kütüphanesi" açıldı
BALIKESİR (AA) - Dursunbey Belediyesi ile Soma Dayanışma Ağı (SOMADA) tarafından tematik çocuk kütüphanesi açıldı.Belediye Hali binasında, 5-12 yaş...

BALIKESİR (AA) - Dursunbey Belediyesi ile Soma Dayanışma Ağı (SOMADA) tarafından tematik çocuk kütüphanesi açıldı.

Belediye Hali binasında, 5-12 yaş grubun yönelik kütüphanenin açılış törenine, Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar, Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Garnizon Komutanı Üsteğmen Mehmet Ayça, SOMADA Genel Koordinatörü Metehan Irmak ve Dursunbey Destek Merkezi Sorumlusu Uzman Psikolog Gamze Akarca ile Türk Psikologlar Derneği Genel Başkanı Gökhan Malkoç katıldı.

Törende konuşan Akarca, "akıllı" diye tabir edilen elektronik cihazların artmasından dolayı günümüzde çocukların kendi aralarında iletişim kurmakta zorlandığını söyledi.

Bunun önüne geçmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir kütüphanenin kurulduğunu dile getiren Arakca, "Kütüphane, uygun içerikteki kitapları ve teşrifatı ile çocukların yalnızca sessizce kitap okuyacakları bir mekan değil, beceri geliştirme odaklı aktivitelerle zenginleştirilmiş, eğlenceli ve ulaşılabilir bir mekandır. Bu da çocukla kitap bağının tekrar kurulduğu ve güçlendiği bir deneyime dönüşecektir" diye konuştu.

Daha sonra kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.