DYP Genel Başkan Yardımcısı Güral:

DYP Genel Başkan Yardımcısı Güral:
DYP Genel Başkan Yardımcısı Güral:
- "Amacımız, yan parti olmak, muhalefet partisi olmak değil. Amacımız, emanet olarak verdiğimiz iktidarı geri almaktır"

BALIKESİR (AA) - Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Güral, "Amacımız, yan parti olmak, muhalefet partisi olmak değil. Amacımız, emanet olarak verdiğimiz iktidarı geri almaktır" dedi.

Güral, bir kafede düzenlenen partisinin aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, DYP'nin,  Türkiye 'nin en köklü partilerinden biri olduğunu ve küllerinden yeniden doğduğunu söyledi. 

Bu varoluş sürecinde devletten veya hazineden en ufak bir yardım almadıklarını ifade eden Güral, şöyle konuştu: 

"Biz şuna inandık; Doğru Yol Partisi'nin taşrada, köyde, kasabada oyu var. AK Parti 'nin içine baktığınız zaman zaten oylarının yüzde 65'ini Doğru Yol Partisi'nin oyları oluşturuyor. Biz bu emaneti çay molası olarak AK Parti'ye vermiştik. Gelin görün ki emanet ettiğimiz çocuk, biz çay içene kadar ülkeyi mahvetti. Biz bu emaneti geri almaya geldik. Amacımız, yan parti olmak, muhalefet partisi olmak değil. Amacımız, emanet olarak verdiğimiz iktidarı geri almaktır. Ben şuna inanıyorum, partideki arkadaşlarımın çabası buna işaret. Geçmişte yaptıklarımız gelecekte yapacaklarımızın garantisidir. Örnek verirsek, Türkiye de 209 baraj var bunların 182'si Süleyman Demirel ve sonrasında gelenler tarafından, DYP tarafından yaptırılmış. Bu barajlar olmasa ülkenin ortası Sudan'ın çölleri gibi olurdu."

Güral, seçim vaatlerine de değinerek, "Emeklilerin mevcut maaşları 3 bin liraya ulaşana kadar her 6 ayda bir 500 lira zam. Bu da 2 yıllık bir süreyi kapsıyor" ifadelerini kullandı.