Edremit Körfezi'nde kış ortasında ılıman hava

Edremit Körfezi'nde kış ortasında ılıman hava
Edremit Körfezi'nde kış ortasında ılıman hava
- Bir süredir soğuk havalar nedeniyle üşüyen körfezin tatil merkezlerindeki vatandaşların pek çoğu, 15 dereceye varan sıcaklık ve güneşli havada günü dışarıda geçirmeyi tercih etti

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de, bir süredir soğukların etkisiyle gündüz hava sıcaklığının sıfırın altında 3 dereceye kadar düştüğü Edremit Körfezi'ndeki yerleşim birimlerinde vatandaşlar, güneşli ve 15 derecelik havanın keyfini sahilde ve çay bahçelerinde çıkardı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, yaklaşık 10 gündür etkili olan soğuk havalar nedeniyle zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmayan körfez sakinleri, güneşin kendini göstermesiyle dışarıda vakit geçirmeyi tercih etti.

Ayvalık, Cunda Adası, Ören, Akçay, Zeytinli ve Altınoluk gibi turizm merkezlerinde deniz kenarları, parklar, çay bahçeleri adeta vatandaşların akınına uğradı.

Soğukların etkisiyle geçen haftadan itibaren gündüzleri hava sıcaklığının sıfırın altında 3 dereceye kadar düştüğü Ayvalık'ta vatandaşlar, 15 dereceye ulaşan güzel hava ve güneşin keyfini yaşadı.

Balıkesir kent merkezinden bile çok sayıda kişinin günübirlik stres atmak amacıyla gittiği Edremit Körfezi'ndeki tatil merkezlerinin kordon ve çay bahçelerinde yoğunluk yaşandı.

Havaların düzelmesiyle denize açılan balıkçılar da yakaladıkları balıkları, teknelerini yanaştıkları Ayvalık kordonunda satışa sundu.

Meteorolojik tahminlere göre körfezde yarından itibaren hava sıcaklıkları yeniden düşecek.


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  Cunda

  ,

  Turizm

  ,

  Çay

  ,

  Tatil

  ,

  Hava

  ,

  kent