Edremit Körfezi'nde ramazan etkinlikleri

Edremit Körfezi'nde ramazan etkinlikleri
Edremit Körfezi'nde ramazan etkinlikleri
BALIKESİR (AA) - Havran'da halkın ramazan kutlaması Hacivat-Karagöz oyunlarıyla yapıldı.Havran Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kocaseyit...

BALIKESİR (AA) - Havran'da halkın ramazan kutlaması Hacivat-Karagöz oyunlarıyla yapıldı.

Havran Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kocaseyit Tiyatro ekibi, Hacivat Karagöz tiplemeleri ve giydikleri Osmanlı kıyafetleriyle ilçenin çarşı ve caddelerini, "Duyduk duymadık demeyin mübarek Ramazan ayı şehrimize teşrif etmiştir. İlçemizin ayrı mahallelerinde her akşam eğlence tertip edilmiştir tüm halkımız davetlidir ayrıca Belediye Başkanımız tüm halkımızın Ramazan ayını tebrik etmektedir" diyerek dolaştı.

İlçe halkı ilk kez böyle bir ramazan etkinliği yaşadıklarını belirterek, geçmişi hatırlatan bu etkinlik için teşekkür etti.

-Ayvalık Belediyesinden geleneksel iftar sofraları

Ayvalık Belediyesi "Her gün bir başka kırsal mahallede iftar" geleneğini Akçapınar'da sürdürdü.

Akçapınar Mahallesi'ndeki iftar yemeğinde konuklara etli türlü, çorba, pilav ve tatlı ikram edildi.

Mahalle sakinlerinin ve ilçe merkezinden vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftara, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, eşi Yasemin Gençer, Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, CHP İlçe Başkanı Ahmet Toker katıldı.

Yemeğinin ardından konuklara kukla oyunu gösterisi sunuldu.

Gençer, bu beraberliklerinin devam edeceğini belirterek, "Çocuklarımıza daha çok sürprizimiz var. Çünkü onlar bizim geleceğimiz, onlar hepimizin geleceği, onlar hepimizin evladı diye düşünüyoruz. Ayvalık'ta bu kukla gösterileri devam edecek. Okullarda gösteriler sunacaklar" dedi.