Edremit Meslek Yüksekokulunda Sivil Havacılık Bölümü açılacak

Edremit Meslek Yüksekokulunda Sivil Havacılık Bölümü açılacak
Edremit Meslek Yüksekokulunda Sivil Havacılık Bölümü açılacak
BALIKESİR (AA) - AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Edremit Meslek Yüksekokulu bünyesinde Sivil Havacılık...

BALIKESİR (AA) - AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Edremit Meslek Yüksekokulu bünyesinde Sivil Havacılık Bölümü açılacağını bildirdi.

Aydınlıoğlu, Havran ziyaretinde yaptığı açıklamada, Edremit'te uluslararası standartlara göre bir havalimanının bulunduğunu söyledi.

Bu kapsamda havalimanının eleman açığının ilçeden kapatılması adına bu girişimin çok önemli olduğunu belirten Aydınlıoğlu, şunları kaydetti:

"Edremit, uluslararası standartlarda modern bir havalananına sahip. Hükümetimizin büyük yatırımlarla hizmete açtığı havalimanı, Edremit Körfezi'nin iftihar kaynağıdır. Havalimanı, sivil havacılık çok ilgi gören bir alan olarak göze çarpıyor ve ihtiyacı görülen Sivil Havacılık Bölümünü artık Edremit'e kazandırıyoruz. YÖK'ün, bu konuyla ilgili istek yazısını onayladığını öğrendik. Edremit Körfezi ve Balıkesirimiz adına önemli bir gelişme. Körfezimize ve bölgemize hayırlar getirmesini diliyorum."