Eğitim kadrosuna bin 262 öğretmen adayı

Eğitim kadrosuna bin 262 öğretmen adayı
Eğitim kadrosuna bin 262 öğretmen adayı
- Türkiye'nin en köklü eğitim fakültelerinden BAÜ Necatibey Eğitim Fakültesinden mezun olan bin 262 öğrenci, törenle belgelerini aldı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Necatibey Eğitim Fakültesinde (NEF), 2014-20215 yılı mezunları için mezuniyet töreni düzenledi.

Fakülte bahçesinde öğrencilerin geçiş töreniyle başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Törenin açış konuşmasını okulu birincilikle bitiren Betül Büyüktürk yaptı. Büyüktürk, NEF'in bir aile olduğunu söyledi. NEF'te gerek öğretim üyelerinden gerekse öğrenci arkadaşlarından birçok şey öğrendiklerini belirten Büyüktürk, Balıkesirlilere misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti.

Dekan Prof. Dr. Fatih Satıl ise NEF'in Türkiye 'nin en eski eğitim fakülteleri arasında bulunduğunu belirterek, "NEF'ten mezun olmak bir onurdur. Türkiye'nin her yerinde bir NEF mezununa rastlayabilirsiniz. Her yıl binin üzerinde mezun veriyoruz" diye konuştu.

Törenin sonunda diplomalarını alan bin 262 mezun, kep fırlatarak mezuniyetlerini kutladı.

Törene, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, BAÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, AK Parti Milletvekili Tülay Babuşçu, CHP Milletvekili Namık Havutça ve İl Emniyet Müdürü Feridun Boz da katıldı.