Emeklilerden maaş promosyonu protestosu

Emeklilerden maaş promosyonu protestosu
Emeklilerden maaş promosyonu protestosu
- Balıkesir'de Emekli-Sen üyesi bir grup, emeklilerin maaşlarının yatırıldığı bankadan, promosyonun emekli maaşlarına yansıtılması talebiyle eylem yaptı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de DİSK'e bağlı Tüm Emekliler Sendikası ( Emekli -Sen) üyesi bir grup, bankanın promosyonları emekli maaşlarına yansıtmasını talebiyle eylem düzenledi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) önünde, bir araya gelen grup, emeklilerin maaşlarının yatırıldığı bankaların promosyonları emeklilere ödenmesi yönünde döviz taşıyarak, slogan attı.

Sendika Başkanı Bekir Ceylan, Türkiye'de 11 milyon emeklinin zor koşullarda yaşadığını belirtti. Aldıkları emekli maaşları ile torunlarına bile oyuncak alamadıklarını ifade eden Ceylan, şunları kaydetti:

"Torunlarımıza oyuncak alamamanın ezikliğini yaşıyoruz. Bize verilecek ikramiyeleri biz o ay içerisinde piyasalara süreriz. Yurt içinde veya yurt dışında banka hesapları açtırmayız. Banka promosyonlarımızı vermek zorunda. Promosyon hakkımızdır. Bu yaşlarımızda çocuklarımız ve torunlarımız ile maddi sorunlarla boğuşmadan rahat etmek istiyoruz."

Basın açıklamasının ardından, sendika üyeleri eylemi sonlandırdı.