Erdek İlçe Sağlık Müdürü Ekiz:

Erdek İlçe Sağlık Müdürü Ekiz:
Erdek İlçe Sağlık Müdürü Ekiz:
- ''İçinde bulunduğumuz yaz aylarında, deniz suyu ve otellerdeki havuz suları sıkı bir şekilde denetleniyor''

BALIKESİR (AA) - Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı ve Erdek İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Ekiz, ''İçinde bulunduğumuz yaz aylarında, deniz suyu ve otellerdeki havuz suları sıkı bir şekilde denetleniyor'' dedi.

Ekiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede bulunan 22 yüzme havuzunun 8'inden aldıkları suyun numunelerini tahlil için Balıkesir Halk Sağlığı Laboratuvarına gönderdiklerini açıkladı.

Erdek sınırları içindeki sahillerde 10'un üzerinde Mavi Bayrak olduğuna dikkat çeken Ekiz, ''Sürekli olarak deniz suyundan da numuneler alarak, Balıkesir Halk Sağlığı Laboratuvarı'na gönderiyoruz. Yine ilçemizin içme ve kullanma suyunu da yakından izliyoruz. Bu sulardan aldığımız numuneleri ise tahlil için Bursa Halk Sağlığı Laboratuvarı'na gönderiyoruz'' diye konuştu.

Yaz dönemindeki çalışmalarının çok yoğun olduğuna dikkati çeken Ekiz, turistik Ocaklar Mahallesi'nde açtıkları geçici yaz polikliniğinde doktor olarak Gül Şener, askeri kamplardaki polikliniğinde ise Dr. Yaşar Kara'yı görevlendirdiklerini, bu polikliniklerin 15 Ağustos 2015'e dek açık kalacağını belirtti.

Yaz döneminde vatandaşların fosseptikler ve koku şikayetleriyle ilgili olarak kendilerine başvuru yaptıklarına değinen Ekiz, yine ücret karşılığında vatandaşların açtıkları artezyen kuyularının sularının da tahlillerini yaptıklarına işaret etti.

Ekiz, yaz aylarında en çok ortaya çıkan hastalığın ishal olduğunu vurgularken, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyararak, ''Yaz dönemlerinde ayrıca kedi-köpek ısırıklarına bağlı olarak ortaya çıkabilecek kuduz tehlikesi nedeniyle vatandaşlarımıza daha fazla aşılar yapılmaktadır'' ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  Doktor

  ,

  Mavi

  ,

  toplum

  ,

  ilçe

  ,

  ağustos

  ,

  kedi

  ,

  koku

  ,

  yaşar

  ,

  2015