Erdek'te kadınlara zeytin budama kursu

Erdek'te kadınlara zeytin budama kursu
Erdek'te kadınlara zeytin budama kursu
BALIKESİR (AA) - Erdek Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, "Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi" kapsamında Karşıyaka ve Tatlısu mahallerinde zeytin...

BALIKESİR (AA) - Erdek Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, "Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi" kapsamında Karşıyaka ve Tatlısu mahallerinde zeytin budama kursları düzenledi.

İlçe Müdürü Dilek Işıktaş, yaptığı açıklamada, proje çerçevesinde, geçimini tarımdan sağlayan 15-40 yaşları arasındaki 20 kadın üreticiye zeytin budaması kursu düzenlediklerini söyledi.

5 günlük tam zamanlı uygulanan kurslara katılanlara, kurs sonrası yapılan sınavda başarılı olmaları halinde İŞKUR Genel Müdürlüğü tarafından her kurs günü için 20 TL ödemesi yapılacağını dile getiren Işıktaş, "Aynı zamanda kursiyerlerin sigorta primi, iş kazası ve meslek hastalığı sigorta prim giderleri karşılanacaktır. İlçe müdürlüğümüzde görevli konu uzmanı personelimizce verilen kurslar, tarımsal üretimin içinde ve gönüllülük esasına uyan genç çiftçilere yönelik olarak planlanmıştır" dedi.