Erdek'te ''Yarı Amatör Denizcilik Belgesi'' semineri

Erdek'te ''Yarı Amatör Denizcilik Belgesi'' semineri
Erdek'te ''Yarı Amatör Denizcilik Belgesi'' semineri
BALIKESİR (AA) - Erdek İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde ''Yarı Amatör Denizcilik Belgesi'' semineri gerçekleştirilecek.Üç günlük...

BALIKESİR (AA) - Erdek İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde ''Yarı Amatör Denizcilik Belgesi'' semineri gerçekleştirilecek.

Üç günlük seminerin sonunda gerçekleştirilecek sınavda başarılı olanlara belgeleri verilecek. Seminerde öğreticiliği, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı adına gelen Seyfettin Çolakoğlu ve Gamze Ayyıldız verecek. İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Bayrak, seminere 150 kişinin katıldığını kaydetti.

Bayrak, ''En çok 24 metre uzunluğundaki teknelerin, dünyanın her yerinde kullanımını sağlayacak bu belgeye sahip olmak için müdürlüğümüze çok büyük talep vardı. Bu belge , en yakın yer olarak Çanakkale 'de veriliyordu. Talep sahipleri, Çanakkale'ye gitmekte zorlandıklarını belirterek, seminerin burada düzenlenmesini isteyince, bu talebi yerinde bularak seminerimizi başlattık. Yararlı olacağına inanıyorum. İstek olduğunda her çeşit kurs ve seminerleri düzenlemeyi sürdüreceğiz.'' şeklinde konuştu.