Erdek'te Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali düzenlenecek

Erdek'te Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali düzenlenecek
Erdek'te Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali düzenlenecek
BALIKESİR (AA) - Erdek Belediye Meclisinin son toplantısında, "1. Uluslararası Erdek Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali" düzenlenmesi kararı...

BALIKESİR (AA) - Erdek Belediye Meclisinin son toplantısında, "1. Uluslararası Erdek Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali" düzenlenmesi kararı çıktı.

Belediye Başkanı Hüseyin Sarı'nın bulunmaması nedeniyle Mehmet Ali Tetik'in başkanlığında gerçekleşen toplantıda, 25-27 Eylül arasında festival düzenlenmesi için meclis gündemine getirilen konunun görüşülmesi sırasında CHP ile AK Parti 'li üyeler arasında tartışmalar yaşandı.

AK Parti 'li Halil Aydöner, "Biz, bu festivalin belediye bütçesiyle yapılmasına karşıyız. Festivalin harcamalarını Marmarabirlik yaparsa kabul ederiz" dedi.

CHP'li Nimet Kalafat, üç günlük festivalin ilk iki gününde yerel sanatçılara ağırlık verileceğini, son akşam ise belediye başkanı tarafından belirlenecek bir sanatçının konser vereceğini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Bu festivalleri ülkemizin her yerinde belediyeler düzenliyor. İşte ilimizdeki Burhaniye ve Ayvalık belediyeleri de bu festivalleri, başta TARİŞ olmak üzere sponsorların desteğiyle gerçekleştiriyor. Harcamalar için de sponsorlar bulunuyor. Marmarabirlik de sponsor olabilir."

Konuşmaların ardından 1. Uluslararası Erdek Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali'nin düzenlenmesine karar verildi.