Eski Bandırma Belediye Başkanı Ünlü'nün cenazesi defnedildi

Eski Bandırma Belediye Başkanı Ünlü'nün cenazesi defnedildi
Eski Bandırma Belediye Başkanı Ünlü'nün cenazesi defnedildi
BALIKESİR (AA) - Ankara'da iki aydır tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi'nde 74 yaşında hayatını kaybeden eski Bandırma...

BALIKESİR (AA) - Ankara 'da iki aydır tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi'nde 74 yaşında hayatını kaybeden eski Bandırma Belediye Başkanı Halil Ünlü 'nün cenazesi Susurluk ilçesinde toprağa verildi.

Bandırma Belediye Başkanlığı görevini 1999-2004 yıllarında yürüten Ünlü'nün cenazesi, yakınları tarafından Ankara'dan alınarak Bandırma'ya getirildi.

Ünlü için ilk olarak Bandırma Belediyesi önünde tören yapıldı. Törene, Halil Ünlü'nün eşi Emel ve oğlu Murat Ünlü'nün yanı sıra CHP Balıkesir Milletvekilleri Mehmet Tüm ve Namık Havutça, Bandırma Belediye Başkan Vekili Şerafettin Engüdar ile vatandaşlar katıldı.

Engüdar, törende yaptığı konuşmada, Ünlü'nün ilçede birçok hizmete imza attığını belirterek, "Halil ağabeyimiz bir tıp doktoru olarak büyük hizmetlerde bulunmuş, birçok dertli vatandaşımızın dermanı olmuştur. 1999 yılında DSP'den belediye başkanı seçilerek, 2004'e kadar bu hizmeti sürdürmüştür. Belediye başkanlığı döneminde ilçemiz için çok çalışıp iyi işler yapmıştır" dedi.

Ünlü'nün naaşı, Haydar Çavuş Camisi'nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Susurluk ilçesi Ümiteli Mahallesi'ndeki mezarlıkta defnedildi.