Gençlik Merkezleri gençlerin buluşma noktası oldu

Gençlik Merkezleri gençlerin buluşma noktası oldu
Gençlik Merkezleri gençlerin buluşma noktası oldu
BALIKESİR (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, Balıkesir ve ilçelerindeki gençlik merkezlerine gençlerin akın ettiğini...

BALIKESİR (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, Balıkesir ve ilçelerindeki gençlik merkezlerine gençlerin akın ettiğini belirtti.

Balıkesir'deki yaz spor okullarında 3 binin üzerinde öğrenci olduğunu ifade eden Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada amaçlarının gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve iyi birer birey yetiştirmek olduğunu söyledi.

Özelikle küçük yaşta spora başlayan çocukların yaşam boyu daha başarılı olduklarına dikkati çeken Aslan, şunları kaydetti:

"Gençlerimiz bu merkezlerde kendi akranları ile bir araya gelip kurs görüyorlar, eğlenip sohbet etme imkanı buluyorlar. Gençlik Merkezi eğitmenlerimiz, öğretmenlerimiz ve merkez müdürlüğümüz bu gençlere ağabeylik yapıyorlar. Gençlik Merkezi misyonu olan merkezlerdir. Bütün ilçelere Gençlik Merkezi açılması için çalışmalarımız sürüyor. Altıeylül Gençlik Merkezimizde halen satranç, eskirim, resim kurslarının yanı sıra müftülükle birlikte yürüttüğümüz Kuran-ı Kerim kursumuz da devam etmekte. Kurslarımıza talep oldukça yeni kurslar açılmaya devam edeceğiz."