Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti İl Başkanı Orkan: - "Bu seçimde hedefimiz, en az beş milletvekili çıkarmak"

BALIKESİR (AA) - AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, bu seçimde hedeflerinin, en az beş milletvekili çıkarmak olduğunu ifade etti. 

Orkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 Haziran'da yapılacak milletvekilliği seçimlerine yönelik parti teşkilatı ve adaylarının yoğun çalıştığını söyledi.

Her vatandaşa ulaşmaya çalışacaklarını dile getiren Orkan, şunları kaydetti:

"Balıkesir, sekiz milletvekili çıkarıyor. Bizim 2007'de beş milletvekilimiz vardı. 2011'de sayı dörde düşmüştü. Bu seçimde hedefimiz, en az beş milletvekili çıkarmak. 2007 sayısına ulaşmak istiyoruz. Aday profiline baktığımızda sekiz adayın üçü bayan. Bizim seçmenimizin yarısı bayan. Bayana hitap etmek istiyorsak, bayan seçmenden oy almak istiyorsak bu adımı atmamız gerekiyordu. Genel merkezle yaptığımız görüşmelerle bu karara varıldı ve üç bayan adayımız oldu."

Diğer partilere bakıldığında Balıkesir'de bayan adaylarının olmadığını belirten Orkan, bu durumun AK Parti için bir avantaj oluşturduğunu aktardı.

Orkan, her bölgede adaylarının bulunduğunu ifade ederek, "İl merkezi, Gönen, Bandırma, Edremit Körfezi, Kepsut ve civarından, İvrindi'den adaylarımız var. Tüm Balıkesir'i kucaklıyoruz" dedi.

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu 'nun 16 Mayıs cumartesi günü Balıkesir'de mitinge katılacağını belirten Orkan, tüm Balıkesirlileri mitinge davet etti.