Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Balıkesir Milletvekili adayı Canbey: - "13 yıldır sağladığımız güven ve istikrar ortamının meyvelerini 7 Haziran'da alacağız. AK Parti, bu ülkede hizmet devrimi gerçekleştiren partidir"

BALIKESİR (AA) - AK Parti Balıkesir Milletvekili adayı Mustafa Canbey, 13 yıldır sağlanan güven ve istikrar ortamının meyvelerini 7 Haziran'da alacaklarını belirterek, " AK Parti , bu ülkede hizmet devrimi gerçekleştiren partidir" dedi.

Canbey, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Balıkesir'de bütün ilçeleri, sokakları gezdiklerini, sıkılmadık el, çalmadık kapı bırakmamak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Milletin AK Parti'ye ilgisinden memnun olduklarını anlatan Canbey, milletin partilerine yönelik desteğinin yine en yüksek seviyede gerçekleşeceğine inandığını dile getirdi.

Diğer partileri sahada göremediklerini ifade eden Canbey, şöyle konuştu:

"Teşkilatlarıyla, adaylarıyla, gençler ve kadınlarıyla her yerde sadece AK Parti var. Türkiye genelinde de Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mitinglerine bakıldığında AK Parti'nin yeniden iktidar olacağını görüyoruz. 13 yıldır sağladığımız güven ve istikrar ortamının meyvelerini 7 Haziran'da alacağız. AK Parti, bu ülkede hizmet devrimi gerçekleştiren partidir. AK Parti, ülkenin ileri demokrasiye geçişini sağlayan partidir, darbeler dönemini kapatan partidir. Halen darbeci zihniyet vardır. Darbeci zihniyetlerin yeniden yeşermemesi için AK Parti'nin sağladığı bu ortamın devam etmesi lazım."

AK Parti iktidarına yönelik bugüne kadar muhtıra, darbe süreçleri ve Gezi olayları gibi birçok girişim olduğunu anlatan Canbey, "Halkın destekleriyle bunları aştık. 7 Haziran geldiğinde yapılan hizmetler, eski ve yeni Türkiye, ülke için hayatını ortaya koyanlar, başörtüsüyle okula gidilemeyen dönemler hatırlansın. Kurucu Genel Başkanımız için 'Muhtar bile olamaz' demişlerdi, bugün cumhurbaşkanı" ifadesini kullandı.

Canbey, AK Parti'nin 13 yıldır millet için çalıştığına değinerek, "Türkiye'nin, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olması için milletin bizi desteklemesini istiyoruz. 2023 ve 2071 hedeflerimiz var. Küresel güçlerden biri olsun istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz. 600 yıl dünyada egemen olmuş, yönetmiş bir medeniyetin temsilcileri olarak Türkiye'nin gücüne kavuşması için yakalanan fırsat değerlendirilmeli, AK Parti desteklenmelidir" diye konuştu.