Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Balıkesir Milletvekili adayı Kardaş: - "Türkiye'de kadının sesini duyuran parti AK Parti'dir. Biz AK Parti olarak Türkiye geneli 99 kadın milletvekili adayı gösterdik"

BALIKESİR (AA) - AK Parti Balıkesir Milletvekili adayı Ayşe Kardaş, " Türkiye 'de kadının sesini duyuran parti AK Parti'dir. Biz AK Parti olarak Türkiye geneli 99 kadın milletvekili adayı gösterdik" dedi.

Kardaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Balıkesir'de bütün ilçeleri, sokakları gezdiklerini ve özelikle kadınlara ev ziyaretlerinde bulunduklarını belirtti.

Ev ve mahalle ziyaretlerinde, güler yüzle karşılandıklarını dile getiren Kardaş, şöyle konuştu:

"Türkiye'de kadının sesini duyuran parti AK Parti'dir. Biz AK Parti olarak Türkiye geneli 99 kadın milletvekili adayı gösterdik. Muhalefet yani CHP 'de kadın vekil aday sayısı 105'tir ancak bizim adaylarımız seçilecek sıralara yerleştirildi. Bildiğiniz üzere Balıkesir milletvekili adaylarından üçü kadın ve seçilecek sıralara konuldu. Dolayısıyla AK Parti'de kadının adı vardır, Balıkesir AK Parti'de kadının daha çok adı var. Bunlar pozitif ayrımcılık yapılarak üst sıralardan aday gösterilmiştir. Tüm milletvekili adaylarımız donanımlı ancak biz kadın olmanın ayrıcalığını gördük. Kadın adaylarımız memleketine hizmet edecek, donanımlı kaliteli kişilerden oluşuyor. Balıkesir'e baktığınızda yüzde 51 kadın, yüzde 49 erkek nüfusuna sahip. Balıkesir'de de 3 kadın adayın çıkarılması Ankara 'da kadınımız sesini duyurmak için iyi bir rakam. Balıkesir kadını bunu fazlasıyla hak ediyor."

Seçim çalışmaları kapsamında projelere değinen Kardaş, Balıkesir'in tarım ve hayvancılık kenti olduğunu, turizmin de geri planda tutulmaması gerektiğini vurguladı.

Kardaş, şunları kaydetti:

"Davos benzeri bir planlamayla Balıkesir adalarını kongre merkezine dönüştürerek hem Marmara bölgesinin ticari hacmini hem de uluslararası diplomatik ve kültürel kongre turizmini kucaklayacak bir yapıya ulaştıracağız. Termal turizm planlaması ve termal turizm teşvik paketiyle ilimizin yeni yatırımlarla desteklenmesi ve bu alanda uluslararası alanda söz sahibi olması sağlanacak. Ticaret ve sanayi odalarının bünyesinde bulunan zeytin borsası esas üreticinin müdahil olabileceği ve yerel güçlerle desteklenmiş bağımsız bir zeytin borsası oluşturulacak. Balıkesir'de uluslararası et kombinası kurmayı planlıyoruz. Türkiye'de İstanbul, Ankara, yurtdışında ise Dubai, Paris ve New York gibi şehir merkezlerine Balıkesir tanıtım ofisi kuracağız."