Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Yıldırım: - "Biz hizmetlerimizle konuşuruz. Bizde laf az, hizmet çok. 12 yıl boyunca, kilometrelerce konuşup bir arpa boyu iş yapmayanlardan olmadık. Kilometrelerce yol yaptık, iş yaptık ancak çok az konuştuk"

BALIKESİR (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, "Biz hizmetlerimizle konuşuruz. Bizde laf az, hizmet çok. 12 yıl boyunca, kilometrelerce konuşup bir arpa boyu yapmayanlardan olmadık. Kilometrelerce yol yaptık, iş yaptık ancak çok az konuştuk" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında geldiği Balıkesir'in Sındırgı ilçesindeki, Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap eden Yıldırım, konuşmaktan çok iş yaptıklarını, muhalefet partilerinin ise sadece vaatte bulunduğunu belirtti.

Yıldırım, şunları söyledi:

 "Biz hizmetlerimizle konuşuruz. Bizde laf az, hizmet çok. 12 yıl boyunca, kilometrelerce konuşup bir arpa boyu iş yapmayanlardan olmadık. Kilometrelerce yol yaptık, iş yaptık ancak çok az konuştuk. Biz konuşmada uzman değiliz, muhalefet partileri konuşmada usta, iş yapmada çıraklar çırak. Dönemlerinde Türkiye çırak çıktı. 2002'de koalisyon hükümeti niye süresini tamamlayamadı? 5 yıllığına yetki verdiniz, neden tamamlayamadı? Ben size söyleyeyim. Önce 1999 deprem paralarını maaş olarak verdiler. Yetmedi, işçilerden kesilen 15 katrilyon tasarrufları harcadılar. O da yetmedi, konut edindirme yardımlarını harcadılar. Para suyunu çekti. Bir ay daha iktidarda kalsalardı memura, emekliye maaş veremeyecek duruma getirdiler ülkeyi. Onun için bırakıp kaçtılar." 

Muhalefetin miting meydanlarında vatandaşlara boş vaatlerde bulunduğunu hatta bazılarının dozajı kaçırdığını, bu meydanlarda kriz günlerinin unutulduğunu anlatan Binali Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

"Yarışa girmişler, birisi diyor ki 'Ben bin 500 vereceğim', birisi diyor ki 'Ben bin 600 vereceğim', birisi hızını alamıyor 'Bin 800 vereceğim diyor', birisi de vitesten atmış '5 bin vereceğim diyor.' Bunlarınki rahmetli babaannemin lafına benziyor. Babaannem böyle bol keseden atanları görünce dinler dinler, ondan sonra 'Bitti mi evladım' derdi. 'Bitti' deyince 'Kaval elin, yel Allah'ın, üfle evladım üfle' derdi. Bunlar da üflüyorlar üflüyorlar."

Bakanlığı döneminde Sındırgı-Akhisar  karayolunu yapacakları sözünü verdiklerini anımsatan Yıldırım, bunun takipçisi olacağını bildirdi.

Türkiye'de ulaştırma bakanlarının görev süresinin ortalama 8,5 ay olduğunu ancak 12 yıl bu makamda bulunduğunu vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Balıkesir'in Çanakkale'ye, Bursa'ya, Kütahya'ya, Manisa'ya bölünmüş yolu yoktu. Balıkesir'i bölünmüş yollarla çevre illere ve ilçelere bağladık. Balıkesir, yolların buluştuğu yer oldu. Balıkesir tren yolunu İzmir'e kadar yeniledik. Balıkesir'e 12 yılda 2 katrilyon 600 trilyon ulaştırma yatırımı yaptık. Helali hoş olsun. Balıkesir'e 12 yılda eğitimde, sağlıkta, tarımda, TOKİ'de, ulaşımda gerçekleştirdiğimiz yatırımların toplam tutarı 13 katrilyon 500 trilyon. Balıkesir bunu hak ediyor çünkü Kuvayımilliye şehri Balıkesir, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin kalelerindendir."

Daha sonra Yıldırım,  AK Parti İlçe Teşkilatı binasının açılışını gerçekleştirdi.