Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Canbey, AK Parti'den milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti

BALIKESİR (AA) - Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, 1 Kasım'da yapılacak seçim öncesinde AK Parti 'den milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

Canbey AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Kasım 2015'te seçim yenilenmesi kararının alınmasının ardından tekrar milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa ettiğini belirtti.

Adaylık müracaatını yarın Balıkesir İl Başkanlığına yapacağını ifade eden Canbey, şunları kaydetti:

"Balıkesirimize, ülkemize hizmet için bir yola çıkmıştık. Bu yolculukta elimizi taşın altına koyduk, yine koyuyoruz, koymaktan da kaçınmayacağız. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. 7 Haziran seçimlerinde partimize ve şahsımıza destek veren değerli halkımıza, teşkilat mensuplarına, yerel ve ulusal basınımıza, sivil toplum örgütlerine tekrar teşekkür ediyorum. 1 Kasım seçimlerinde güçlü bir Türkiye güçlü bir Balıkesir için yeniden varım. Milletvekili aday adaylığımızın hayırlı olması dileğiyle ayrım yapmadan her kesimin desteğini bekliyoruz. Balıkesir evladına ve iktidarına gerekli desteği sandıkta daha güçlü bir iradeyle inşallah verecektir."