Gönen'de, "3. Bilim Şenliği" açıldı

Gönen'de, "3. Bilim Şenliği" açıldı
Gönen'de, "3. Bilim Şenliği" açıldı
BALIKESİR (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen "Eğitimde İşbirliği...

BALIKESİR (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında Gönen'de "3. Bilim Şenliği" açıldı.

Gönen Şehir Parkı'nda açılan Bilim Şenliği'nde, 21 okuldan 97 koordinatör öğretmen ve 594 öğrencinin hazırladığı 293 proje sunuldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz, açılış konuşmasında sözlerine şenlikte yer alan okul öğrencilerine, eğitimcilere, koordinatör öğretmenlere teşekkür ederek başladı.

Gençlerin proje üretmesinin geleceğe daha güvenli bakmamızı sağladığını ifade eden Yılmaz, "Gençliğimize güveniyoruz. Onlar yaptıkları projeler ile bizlere mutluluk yaşattılar. Onlar hem kendi geleceklerini kurtarıyor hem de verdiğimiz eğitime en anlamlı şekilde teşekkür ediyorlar" dedi.

İlçe Kaymakamı Hüseyin Parlak ise, geçlerin teknolojiyi kullanıp bilgiyi tüketmek yerine hem teknolojiyi kullanıp hem de bilgi üreten bir nesil olmasının çok önemli olduğunu vurguladı. Bu fuar ve etkinliklerle geçlere sadece yol açtıklarını dile getiren Parlak, şunları kaydetti:

"Bilgiyi tüketen başkalarının ürettiklerini kullanan bir gelecek bize handikap yaşatır ve istihdam olmaz yeteneksizler ordusu oluşur. Bu yüzden çocuklarımızın, genç yeteneklerimizin, öğretmenlerin bu konudaki gayretleri ve faaliyetleri topluma çok şey katabilir. Dolayısıyla bizim geçtiğimiz senelerde başlattığımız "Cevher Avcısı" projemiz ve bu konudaki felsefemiz aynen devam ediyor. Ben bu vesileyle şenlikte emeği geçen tüm öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve ailelerini kutluyorum."

Bilim Şenliği 3 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.