Gönen'de kantin denetimi

Gönen'de kantin denetimi
Gönen'de kantin denetimi
BALIKESİR (AA) - Gönen'de okulların kantinleri zabıta ekiplerince denetlendi. Gönen Belediyesi Zabıta Müdürü Yavuz Denizli, yaptığı açıklamada, "Okul...

BALIKESİR (AA) - Gönen'de okulların kantinleri zabıta ekiplerince denetlendi. 

Gönen Belediyesi Zabıta Müdürü Yavuz Denizli, yaptığı açıklamada, " Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Yönetmeliği" kapsamında yapılan denetimlerde, en sık karşılaşılan sorunun öğrencilerin teneffüs saatlerinde hep birlikte kantinlere akın etmesi olduğunu söyledi.

Bu sırada yaşanan telaşın satışı yapılan mamullerin kalitesini ve temizliğini ikinci plana ittiğine işaret eden Denizli, "Özellikle ilkokul kantinlerinde bu olay daha sık yaşanıyor" dedi.

Denizli, denetimlerde, kantin ve yemekhanelerinin kayıt belgelerinin olup olmadığı, temizlik ve hijyen şartlarına uyulması, çalışanların kılık kıyafetleri ve kişisel temizliği, gıdaların uygun koşullarda ve soğuk zincir kapsamında muhafazası, kızartma ve gazlı içeceklerin satılıp satılmadığı, tüm gıda ürünlerinde son tüketim tarihlerinin uygun olması ve fiyat etiketlerinin bulunması gibi hususların kontrol edildiğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Okul

  ,

  gıda

  ,

  kayıt

  ,

  ilkokul