Görme engelli çocuklardan folklor gösterisi

Görme engelli çocuklardan folklor gösterisi
Görme engelli çocuklardan folklor gösterisi
BALIKESİR (AA) - Engelliler Haftası kapsamında Atatürk Parkı'nda bazı etkinlikler düzenlendi.İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Engelli Çocuklar...

BALIKESİR (AA) - Engelliler Haftası kapsamında Atatürk Parkı'nda bazı etkinlikler düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Engelli Çocuklar Şenliği kutlama programları kapsamında gerçekleştirilen Özel Eğitim Fuarı açılışında sahne alan 23 Nisan İlköğretim Okulu Görme Engelliler Sınıfı öğrencileri, folklor gösterisi sundu.

Sınıfın dört öğrencisi tarafından sunulan gösteri , izleyenlerden büyük alkış aldı.

23 Nisan İlköğretim Okulu Görme Engelliler Sınıfı öğretmenlerinden Zeynep Küçükkesgin, fuarda kurdukları stantlarında görme engelli öğrencilerin kullandığı materyalleri tanıttıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Ayrıca öğrencilerimiz, folklor gösterisi yapacaklar. Biz özellikle böyle programı hazırladık. Görme engelli öğrencilerin de güzel bir şekilde folklor yapabildiklerini göstermek istedik. Biz sınıfımızda iki öğretmeniz. Diğer öğretmenimiz halk oyunları kursu sertifikası var. Kendisi yetiştirdi öğrencilerimizi. Ayrı bir öğretmenden farklı bir eğitim almadılar. Çocuklarımıza dokunarak hangi hareketleri yapacaklarını gösterdik. Daha sonra da bir araya getirdik. Sonrada böyle bir gösteri ortaya çıktı."

Fuar açışında Karesi Halk Eğitim Merkezi Bizim Çocuklar Mehter Takımı da bir gösteri sundu. Zihinsel engelli gençlerden oluşan mehter gösteri arsından katılımcılar stantları gezdiler.

Etkinliklere Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Vekili Haydar Aydın ve Şube Müdürü Fahri Acar ile çok sayıda vatandaş katıldı.