Güller gökkuşağı açtı

Güller gökkuşağı açtı
Güller gökkuşağı açtı
BALIKESİR (AA) - Bandırma'da bir çiçekçi gökkuşağı rengindeki gülleri tanesi 15 TL'den satıyor.Güllerin tüm renkleri barındırdığını ifade eden...

BALIKESİR (AA) - Bandırma'da bir çiçekçi gökkuşağı rengindeki gülleri tanesi 15 TL'den satıyor.

Güllerin tüm renkleri barındırdığını ifade eden çiçekçi esnafından Dilek Altı,  5 yıl öncesine kadar kırmızı , sarı ve beyaz renkleriyle tanınan güllerin boyanarak bütün renk çeşitlerini aldığını söyledi.

Farklı renkte güllerin genellikle ithal edildiğini vurgulayan Altı, şunları kaydetti:

"Bu güller özellikle evlilik yıl dönümü ve doğum günü gibi özel günlerde müşteriler tarafından tercih ediliyor. Bu günleri her zaman bulabilmek mümkün değildir. Siparişlerimiz bir aydan önce gelmiyor. Dünyadan çok büyük talep var. 5 yıl öncesine kadar sadece tek rengi bünyesinde barındıran güllerin günümüzde çok sayıda rengi bünyesinde barındırması teknolojik gelişmeler sayesinde oldu. Bu tek renk olan güle üretim aşamasında kök içine doğal bitki özlerinden yapılmış boyalar eklenerek yapılıyor. Gül büyüdükçe boyalar çiçeğin taç yaprakları tarafından emilmeye başlanıyor. Her yaprak farklı renkteki boyayı emdiği için yaprakların her biri farklı renkle yada birden fazla rengi bünyesinde barındırıyor."