Gültekin Özcan'ın resim sergisi açıldı

Gültekin Özcan'ın resim sergisi açıldı
Gültekin Özcan'ın resim sergisi açıldı
BALIKESİR (AA) - Bandırma Belediyesince gerçekleştirilen kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, ressam Gültekin Özcan'a ait "10-40 Armağan"...

BALIKESİR (AA) - Bandırma Belediyesince gerçekleştirilen kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, ressam Gültekin Özcan'a ait "10-40 Armağan" isimli sergi, açıldı.

Barış Manço Kültür Merkezi'ndeki serginin açılış törenine, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ile sanatseverler katıldı.

Mirza, törende yaptığı konuşmada, Özcan'ın kişiliği ve ortaya koyduğu yapıtlarıyla özel bir insan olduğunu belirterek, "Bandırma Belediyesi olarak kültür ve sanat yaşamını canlı tutmak için düzenlediğimiz kaliteli etkinliklerimizi sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Çalışma hayatına 1971'de Zonguldak Beden Terbiyesi Bölge Müdürlüğünde başlayan ve 1997'de Etibank Bor Madenleri İşletmesi Müdürlüğünden emekli olan Gültekin Özcan da sergisine gösterilen ilgiye teşekkür etti.

Serginin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Mirza, Özcan'a plaket verdi.

Sergide, "İlk Göz Ağrım", "Gecikme Yağmur", "Karşı Yaka", "Akşam Güneşi", "Güneşin Nazı", "Umut" isimli resimlerin yer aldığı sergi, 29 Kasım'a kadar ziyarete açık olacak.