Hakkari'de askeri birlikteki patlama

Hakkari'de askeri birlikteki patlama
Hakkari'de askeri birlikteki patlama
- Patlamada şehit olan Komando Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Tomuşoğlu'nun cenazesi, Balıkesir'in İvrindi ilçesinde defnedildi

BALIKESİR (AA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki askeri birlikte meydana gelen patlamada şehit olan Komando Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş  Fatih  Tomuşoğlu'nun (25) cenazesi, Balıkesir'in İvrindi ilçesinde toprağa verildi.

Balıkesir Askeri Hastanesinden ailesi ve yakınları tarafından alınan şehit Tomuşoğlu'nun cenazesi, ilçeye bağlı Sofular Mahallesi'ndeki baba evine getirildi. Bu sırada, şehidin eşi Fatma, annesi Fadime ve ağabeyi Hüseyin Tomuşoğlu tabuta sarılarak ağladı. 

Burada duaların okunması ve helallik alınmasının ardından şehidin naaşı, mahalle meydanına yerleştirilen ve üzeri Türk bayrağıyla örtülen musalla taşına konuldu.

Bu sırada, kısa süre önce Balıkesir Devlet Hastanesinde anjiyo olan baba Sefer Tomuşoğlu ise oğlunun cenaze törenine ambulans ile getirildi. Ambulanstan inemeyecek durumda olan baba Tomuşoğlu, aracın arka kapılarının açılmasının ardından oğlunun cenazesine bakarak, dua etti. 

Cenaze törenine, şehit Fatih Tomuşoğlu'nun ailesi ve yakınlarının yanı sıra Balıkesir Valisi Mustafa Yaman,  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Garnizon ve Okullar Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Ömer Arık, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve bazı milletvekilleriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Tomuşoğlu'nun cenazesi, burada kılınan namazın ardından Mahalle Mezarlığı'na defnedildi.

Bu arada, şehit Tomuşoğlu'nun eşi Fatma ile 6 ay önce evlendiği ancak Hakkari'ye geçici görevle gönderilmesinden dolayı düğününü ertelediği öğrenildi.