Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Saldırı, Bursa, Balıkesir ve Antalya'da protesto edildi

BALIKESİR (AA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı, Bursa, Balıkesir ve Antalya'da protesto edildi. 

Bursa Kent Meydanı'nda bayraklarla toplanan grup, "Şehitler ölmez vatan bölünmez, Bursa uyuma şehidine sahip çık" şeklinde sloganlar atarak Fevzi Çakmak Caddesi'nden Heykel'deki Atatürk Anıtı'na yürüdü.

Burada şehitler için saygı duruşunda bulunan grup, daha sonra İstiklal Marşı okudu. 

Atatürk Caddesi'ni kapatarak bir süre oturma eylemi yapan grup, basın açıklamasının ardından dağıldı. 

Antalya'nın Manavgat ilçesi Side Mahallesi'nde ise sürat motorlarıyla terör örgütü PKK 'nın saldırısına siren çalarak tepki gösterildi. Türk bayraklarıyla sahilde geçiş yapan sürat motorlarına, turistler de alkışlarla destek verdi.

Deniz paraşütü hizmeti veren teknedeki bir kişi de paraşütle yükseldiği sırada Türk bayrağı açarak, yerli ve yabancı turistlerden alkış aldı.

Bu arada, Eskişehir'de HDP İl Başkanlığı binasına kapıyı kırarak giren grubun, içerideki eşyalara zarar verip, camları kırdığı öne sürüldü.

Edirne'de ise HDP İl Başkanlığı binasına giren kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce içerideki eşyalara zarar verildiği iddia edildi. 

Balıkesir'de HDP İl Başkanlığı binasına kapıyı kırarak giren bir grubun içerideki bilgisayar, masa, sandalye, televizyon gibi eşyaları pencereden caddeye attığı ileri sürüldü. Söktükleri tabela ve bazı evrakları bina önünde ateşe verdiği iddia edilen grup, güvenlik güçlerince dağıtıldı.