"Havuzlar mahalleye, çocuklar havuza" projesi

"Havuzlar mahalleye, çocuklar havuza" projesi
"Havuzlar mahalleye, çocuklar havuza" projesi
BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Karesi Belediyesi, "Havuzlar mahalleye, çocuklar havuza" projesi kapsamında ilçedeki Sevinç Kurşun İlkokulu ile Ali...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Karesi Belediyesi, "Havuzlar mahalleye, çocuklar havuza" projesi kapsamında ilçedeki Sevinç Kurşun İlkokulu ile Ali Hikmet Paşa İlkokuluna portatif yüzme havuzları kurdu.

Öğrencilerin hem eğlenmelerini hem de belirli sportif aktivitelerini yaşıtlarıyla birlikte yapma imkanı sağlayacak olan proje kapsamında bugünden itibaren kayıtlar alınmaya başlandı. Kayıt yaptıran öğrenciler, birer aylık süreçler halinde havuzlardan ücretsiz olarak yararlanacak. Kayıtların alınmasının ardından 3 ayrı grup oluşturulacak. Salı-Perşembe, Çarşamba-Cumartesi, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada 2 gün, sabahçı ve öğlenci olacak şekilde, ücretsiz olarak havuzlardan faydalanacaklar.

Çocukları mutlu görmenin kendisini de çok mutlu edeceğini söyleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ''Yaşama hedeflerimizden birisi çocuklardır. Çocukların mutlu, sağlıklı ve huzurlu olmaları Türkiye 'nin geleceği demektir, onların mutlu, sağlıklı büyümesi ülkemizin gücü demektir" diye konuştu.