İnsan kaçakçılarına operasyon

İnsan kaçakçılarına operasyon
İnsan kaçakçılarına operasyon
- Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, Edremit ilçesi, Çanakkale ve İzmir'de düzenlediği operasyonlarda, 596 kaçak göçmen ve 12 insan kaçakçısı yakalandı

BALIKESİR (AA) - Yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 596 kaçak ve organizatörlük yaptıkları belirtilen 12 kişi yakalandı.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri,  Edremit ilçesi Altınoluk Mahallesi,  Çanakkale ili Ayvacık ilçesi Behram Köyü ve İzmir 'de, insan kaçakçılığı yaptığı belirtilen kişilere yönelik teknik ve fiziki takip başlattı. 

Takipler sonucu 3 ilde  gerçekleştirilen operasyonlarda, 596 kaçak ve bunları yurt dışına çıkartmaya çalışan 12 kişi gözaltına aldı.

Bu kişilerin üzerlerinde ve evlerinde yapılan aramalarda ise  2 adet tabanca, 1 adet minibüs, 8 adet tekne motoru, 10 adet lastik şişme bot, 8 adet tabanca fişeği, 12 adet cep telefonu, 9 adet sim kart, 1 adet dizüstü bilgisayar  ile 14 bin dolar ele geçirildi.

Yakalanan kaçakların geri gönderilmesi için işlem başlatılırken, adliyeye sevk edilen insan kaçakçılarından 3'ü tutuklandı.