İŞKUR ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı

İŞKUR ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı
İŞKUR ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı
BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de İŞKUR ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında "Eğitim Kurumlarının Bakım, Onarımı ve Temizlik" projesi kapsamında "Toplum...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de İŞKUR ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında "Eğitim Kurumlarının Bakım, Onarımı ve Temizlik" projesi kapsamında " Toplum Yararına Program" protokolü imzalandı.

Öğretmenevi'nde düzenlenen protokol töreninde konuşan İŞKUR Balıkesir İl Müdürü Nazım Balcı, protokol kapsamında işe alınacakların 21 Ekim 2015 ile 15 Haziran 2016 arasında okullarda istihdam edileceğini belirtti.

Proje kapsamında geçici istihdam sağladıklarını ifade eden Balcı, şunları kaydetti:

"İstihdam edilecek vatandaşlarımızın brüt asgari ücret üzerinden maaşları ve sigortaları İŞKUR tarafından ödenecek. Bu program kapsamında çalışmak isteyen vatandaşlarımız Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne bizzat başvurmaları gerekmektedir. Şuanda toplum yararına program kapsamında ilimizde iki bin civarında personel çalıştırılmaktadır. Bunların önemli bir kısmı Orman Bölge Müdürlüğü kapsamında orman ilçe müdürlüklerinin belirlediği alanlarda çalışmakta, orman varlığımızın korunması ve arttırılmasına önemli katkı sağlamaktadır."

Balcı, ayrıca Toplum Yararına Program kapsamında yıl sonuna kadar 3 bin 700 kişinin istihdam edileceğini söyledi.

Konuşmanın ardından, Balcı ile İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz arasında protokol imzalandı.