İsviçre Seyahat Acenteleri Birliği, başkanını Balıkesir'de seçti

İsviçre Seyahat Acenteleri Birliği, başkanını Balıkesir'de seçti
İsviçre Seyahat Acenteleri Birliği, başkanını Balıkesir'de seçti
- Birlik başkanı Pierre Nasser oldu

BALIKESİR (AA) - İsviçre Seyahat Acenteleri Birliği Olağan Genel Kongresi ve başkanlık seçimi, Balıkesir'de gerçekleştirildi.

Balıkesir Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıl ocak ayında Zürih Uluslararası Turizm Fuarı'na katıldıklarını belirtti.

Olcay, fuardan sonra planlanan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Aydın , Bakanlık Zürih Tanıtma Ataşesi Hilal Demirel ve Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlkay Karaağaç tarafından yaklaşık 1,5 yıl sürdürülen görüşmelerin ardından İsviçre Seyahat Acenteleri Birliği Olağan Genel Kongresi'nin Edremit'in Güre Mahallesi'ndeki bir otelde gerçekleştirildiğini ifade etti.

Kongrede gidilen seçimde Pierre Nasser'in başkan seçildiğini aktaran Olcay, şunları kaydetti:

"Her yıl dünyanın başka bir yerinde gerçekleşen kongrenin burada yapılması Balıkesir açısından önem taşıyor. 200 üyesi birliğin 33 üyesi kongreye katıldı. Katılan üyelerin, bir yıl içinde kongrenin yapıldığı yeri yani Balıkesir'in 8-9 kez seyahat tavsiyesi olarak yazacak olması, ilin tanıtımına önemli bir katkı sağlayacaktır."