İsviçre Seyahat Acenteleri Birliği başkanını Balıkesir'de seçti

İsviçre Seyahat Acenteleri Birliği başkanını Balıkesir'de seçti
İsviçre Seyahat Acenteleri Birliği başkanını Balıkesir'de seçti
- Edremit'te yapılan kongrede, başkanlığa Pierre Nasser seçildi

BALIKESİR (AA) -  İsviçre  Seyahat Acenteleri Birliğinin olağan genel kongresi ve başkanlık seçimi, Balıkesir'in Edremit ilçesinde gerçekleştirildi.

Balıkesir Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay yaptığı yazılı açıklamada, 2014'ün Ocak ayında Zürih Uluslararası Turizm Fuarı'na katıldıklarını belirtti.

Olcay, fuardan sonra  Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Aydın , Bakanlık Zürih Tanıtma Ataşesi Hilal Demirel ve Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlkay Karaağaç tarafından yaklaşık 1,5 yıl sürdürülen görüşmelerin ardından İsviçre Seyahat Acenteleri Birliğinin olağan genel kongresinin Edremit'in Güre Mahallesi'ndeki bir otelde gerçekleştirildiğini ifade etti.

Kongrede, birliğin başkanlığına Pierre Nasser'in seçildiğini aktaran Olcay, şunları kaydetti:

"Her yıl dünyanın başka bir yerinde gerçekleştirilen kongrenin burada yapılması Balıkesir açısından önem taşıyor. Birliğin 200 üyesinden 33'ü kongreye katıldı. Katılan üyelerin, bir yıl içinde kongrenin yapıldığı yeri yani Balıkesir'i 8-9 kez seyahat tavsiyesi olarak yazacak olması, ilin tanıtımına önemli katkı sağlayacaktır."