Jandarmadan öğrencilere "güvenli internet" eğitimi

Jandarmadan öğrencilere "güvenli internet" eğitimi
Jandarmadan öğrencilere "güvenli internet" eğitimi
BALIKESİR (AA) - Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 20 ortaokulda öğrencilere "Güvenli İnternet Kullanımı", konusunda konferans vererek...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 20 ortaokulda öğrencilere "Güvenli İnternet Kullanımı", konusunda konferans vererek bilgilendirici broşürler dağıttı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri sorumluluk bölgesindeki 20 ortaokulda öğrenciler ile bir araya geldi. Jandarma ekipleri, "güvenli internet sitelerinin kullanımı, kişisel bilgilerin gizliliğinin korunması, zamanın iyi ayarlanması ve kullanımı, tanımadığı kişilerle arkadaşlık yapmamaları, kullandıkları şifrelerin daha güçlü olması, iyi ve nazik bir internet kullanıcısı olmaları, zararlı ve rahatsız edici sitelere karşı ihbar ve şikayet haklarını kullanmaları" konularında öğrencilere yönelik konferansler verdi.

Ekipler, ayrıca düzenlenen konferanslara katılan öğrencilere "Güvenli İnternet Kullanımı" konusunda hazırlanan bilgilendirici broşürler dağıttı. Jandarmanın eğitimlerinin, mayıs ayı sonuna kadar devem edeceği öğrenildi.