Kadınlar ALGEM ile meslek edinecek

Kadınlar ALGEM ile meslek edinecek
Kadınlar ALGEM ile meslek edinecek
BALIKESİR (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in yarın açılışını yapacağı Altıeylül Geliştirme Merkezi (ALGEM), ev kadınlarını meslek...

BALIKESİR (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in yarın açılışını yapacağı Altıeylül Geliştirme Merkezi (ALGEM), ev kadınlarını meslek sahibi yapacak.

Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde kurulan merkezi inceleyen Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray'dan merkez hakkında bilgi aldı.

Merkezin sadece ev kadınlarına meslek edindirme kursları vermeyeceğini, çeşitli sosyal faaliyetlerde de bulunacağını ifade eden Eray, şunları aktardı:

"Ekiplerimiz Altıeylül ilçesini ev ev gezdiler.  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Vakıflar İl Müdürlüğü, Kaymakamlık ve Sosyal Dayanışma Müdürlüğünden Altıeylül ilçesinde muhtaç aile listesini aldık. Bu listelere ve  bizim yaptığımız araştırmada ihtiyaç sahiplerini gerçek anlamda belirledik. Ayrıca 65 yaş üstü vatandaşları buraya getirerek 2 gün bakacağız, bakımını yapacağız ve burada misafirimiz olurlarken, evlerini de temizleyeceğiz."

Belediyelerin artık klasik belediyecilik anlayışından kurtularak atılım gerçekleştirdiğini söylen Yaman ise, "ALGEM'de kadınlarımız meslek edinecek, yaşlılara bakılacak, çocuklarımız burada vakit geçirecek. Balıkesir mutlu bir şehir oluyor" dedi.