Kapıdan yapılan satışlara dikkat

Kapıdan yapılan satışlara dikkat
Kapıdan yapılan satışlara dikkat
- Sındırgı Tüketici Hakem Heyeti görevlisi Yaşar: - "Bir vatandaşımıza kapıdan yapılan satışta, bir saat ile bir çaydanlığı 900 TL'den satmışlar."

BALIKESİR (AA) - Sındırgı'da Tüketici Hakem Heyeti yetkilileri vatandaşların kapıdan yapılan satış konusunda dikkatli olmalarını istedi.

Sındırgı Tüketici Hakem Heyeti görevlisi Fatma Yaşar, sıcak ayların başlamasıyla birlikte kapı kapı gezip satış yapanların sayısında artış görüldüğünü belirtti. Bu kişilerin vatandaşları genelde dolandırdığını dile getiren Yaşar, "Peşin ödeme yapılmadığı için alışveriş vatandaşlara cazip geliyor, dolandırıldıklarını anlayınca bize başvuruyorlar. Bir vatandaşımıza kapıdan yapılan satışta, bir saat ile bir çaydanlığı 900 TL'den satmışlar" dedi.

Buna benzer şikayetlerin son zamanlarda çok fazla olduğunu ifade eden Yaşar, "Vatandaşlar bu konuda dikkatli olmalı. Pazarlanan ürünün piyasa değerini mutlaka bilsinler ,sözleşmeyi mutlaka okusunlar. Pazarlama yapan firmanın vergi kaydının, ticaret sicil kaydı ve bakanlık izninin olup olmadığına baksınlar. Ürünü aldıktan sonra 14 gün içinde cayma hakları var, almaktan vazgeçtiklerini ilgili firmaya noter tasdikli yazılı belge ile bildirsinler" diye konuştu.

Yaşar ayrıca muhtarlıkların mahalle halkını bu konuda uyarması gerektiğini söyledi.

 


  ETİKETLER:

  Piyasa

  ,

  Alışveriş

  ,

  Vergi

  ,

  Kapı

  ,

  belge

  ,

  hakem

  ,

  yaşar

  ,

  sıcak