Karaciğerinde unutulan gazlı bez 34 yıl sonra çıkarıldı

Karaciğerinde unutulan gazlı bez 34 yıl sonra çıkarıldı
Karaciğerinde unutulan gazlı bez 34 yıl sonra çıkarıldı
- Geçirdiği trafik kazası sonrası Bursa'da bir hastanede ameliyat edilen Çakan'ın karaciğerinde unutulan gazlı bez, 34 yıl sonra Bandırma Devlet Hastanesinde alındı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, karın ağrısı şikayetiyle Bandırma Devlet Hastanesine giden 67 yaşındaki Hasan Çakan'ın karaciğerinde tespit edilen gazlı bez çıkarıldı.

Bursa'da 34 yıl önce trafik kazası geçirdiği ve ameliyat edildiği öğrenilen Çakan, karın ağrısı şikayetiyle Bandırma Devlet Hastanesine başvurdu.

Tetkiklerinin ardından karaciğerinde sorun olduğu belirlenen Çakan, genel cerrahi bölümüne sevk edildi. Karaciğerinde kist belirlenmesi üzerine Çakan, genel cerrahi servisi doktorları Tuğçe Karaçay ve Alparslan Fedai Çata tarafından ameliyata alındı.

Ameliyatta Çakan'ın karaciğerinden, 34 yıl önce unutulan gazlı bez çıkarılarak gerekli müdahale yapıldı.

Doktor Çata, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çakan'ın sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Söz konusu operasyonun önemine değinen Çata, "Bu durum, en uzun süre sonunda tespit edilmesi nedeniyle Türkiye 'de ilk, dünyadaki ise dördüncü vaka" dedi.

Çakan ise ağrılarını dindirdikleri için doktorlarına teşekkür etti.

Başhekim Uzman Dr. Muzaffer Şenveli de hastanın karaciğerinde 12 santimetrelik kist saptanması üzerine ameliyata alındığını ve iki saat süren operasyonda üzerinde kist oluşmuş gazlı bezin çıkarıldığını anlattı.