Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası
Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası
BALIKESİR (AA) - Bandırma ilçeisnde Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinliklerle kutlandı.Cumhuriyet Meydanı'daki kutlamalara, Kaymakam Ali...

BALIKESİR (AA) - Bandırma ilçeisnde Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinliklerle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı'daki kutlamalara, Kaymakam Ali Mantı, Belediye Başkanı Dursun Mirza, İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç,  İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Yılık ve Askerlik Şube Başkanı Personel Binbaşı Coşkun Samastı katıldı.

Törende konuşan Komiser Yardımcısı Osman Demirci, 2014 yılı içinde, Bandırma Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ve Bölge Trafik Müdürlüğü'nün görev alanları içinde toplam 47 bin 480 motorlu araç ve 62 bin 389 sürücü belgesi verildiğini söyledi.

İlçede, 954 kazaya da müdahale edildiğini belirten Demirci, "Bu kazalarda 7 kişi yaşamını yitirip 663 kişi de yaralandı. 868 sürücü belgesi ise geçici olarak geri alındı" diye konuştu.

Kaymakam Mantı ise sürücülere daha dikkati olmaları konusunda uyarıda bulunarak, " Araçlarımızı hızlı kullanmayalım. Aracımızı alkollü durumda kullanmayalım. Alkollü durumda araç kullananların teröristten farkı yoktur. Çünkü terörist de insanın canına, malına kasteder, alkollü araç kullanan da. Bu nedenle alkol ve uyuşturucu kullanarak araç kullananların, teröristten farkı yoktur. Ülkemizdeki kazaların yüzde 60'ının alkol ve uyuşturucu alarak direksiyon başına geçenlerden kaynaklandığını istatistikler ortaya koyuyor" dedi.

Etkinlik kapsamında şiir yazma yarışmasında birinci olan, Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi öğrencisi Damla Zeybek, şiirini seslendirmesinden sonra 'yılın örnek trafik polisi" seçilen Şenol Acar ve "yılın örnek  jandarma trafik tim personeli"  Volkan Gaydan ile "yılın örnek sürücüsü" Türker Karapınar'a ödülleri takdim edildi.