Karesi Belediyesi 100 noktaya kütüphane kuruyor

Karesi Belediyesi 100 noktaya kütüphane kuruyor
Karesi Belediyesi 100 noktaya kütüphane kuruyor
BALIKESİR (AA) - Karesi Belediyesi tarafından başlatılan "Karesi'de her yer kütüphane" projesi kapsamında ilçede 100 noktaya kütüphane...

BALIKESİR (AA) - Karesi Belediyesi tarafından başlatılan "Karesi'de her yer kütüphane" projesi kapsamında ilçede 100 noktaya kütüphane kurulacak.

Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada ilçede kitap okuma kültürünün gelişmesi için ilk etapta cami, kahve, kuaför ve hastaneler olmak üzere yaklaşık 100 noktaya kütüphane kuracaklarını belirtti.

Bu kapsamda belirli noktalara kitap hediye ettiklerini aktaran Yılmaz, "Projemiz, herkese örnek olsun diye Hafız Mehmet Arabacıoğlu Camisi'nde başladık. Çocuklarınızla, torunlarınızla beraber camiye geldiğinizde kütüphanemizdeki kitaplardan okumanızı istiyoruz. Ayrıca bu projemize sahip çıkmanızı istiyorum. Siz sahip çıkarsanız biz kütüphanelerimizi daha da büyütebiliriz, daha bilinçli nesiller yetiştirebiliriz. Kitapları evlerinize götürüp okuduktan sonra geri getirebilirsiniz. Düzenli olarak kütüphanemizdeki kitapların değişimi belediye tarafından yapılacak" dedi.


  ETİKETLER:

  kitap

  ,

  Belediye

  ,

  Hediye

  ,

  Kahve

  ,

  Cami

  ,

  Proje