Karesi Belediyesi, muhtarlara internet eğitimi verdi

Karesi Belediyesi, muhtarlara internet eğitimi verdi
Karesi Belediyesi, muhtarlara internet eğitimi verdi
BALIKESİR (AA) - Karesi Belediyesi, kurduğu Karem Akademi ile kırsal mahalle muhtarlarına internet erişimi ve e-posta yönetimi kursu açtı.Karesi...

BALIKESİR (AA) - Karesi Belediyesi, kurduğu Karem Akademi ile kırsal mahalle muhtarlarına internet erişimi ve e-posta yönetimi kursu açtı.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, muhtarların bu eğitim sayesinde belediyeye gelmeden muhtarlıklarda birçok işlemi kolayca halledebileceklerini söyledi. Bu yöntemle herşeyin sanal ortamda kayıt altına alınacağını dile getiren Yılmaz, "Her şey kayıt altında olacak. Kurduğumuz belge yönetim sistemi ile sizin de bizim de imzalarımız elektronik ortamda olacak. Burada aldığınız eğitim sayesinde vatandaşın bir işlemini yaptığınızda anında ben resmi evrakı hemen gönderdim, sen git işlemlerini yap diyebileceksiniz" dedi.

İbrahim Bodur Mesleki Eğitim Merkezi'nde iki sınıf olarak açılan kursta 35 kırsal mahalle muhtarı 56 saat eğitim görecek. Kırsal mahalle muhtarlarının eğitim sürecini tamamlamasının ardından merkez mahalle muhtarlarına da kurs açılacak. Bu kursların bitiminde başarılı olan muhtarlar sertifika almaya hak kazanacak.