Karesi Belediyesinde "Mobil Zabıta" dönemi

Karesi Belediyesinde "Mobil Zabıta" dönemi
Karesi Belediyesinde "Mobil Zabıta" dönemi
BALIKESİR (AA) - Karesi Belediyesinde "Mobil Zabıta" dönemi başlatıldı.Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, yaptığı açıklamada, tablet ve bilgisayar...

BALIKESİR (AA) - Karesi Belediyesinde "Mobil Zabıta" dönemi başlatıldı.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, yaptığı açıklamada, tablet ve bilgisayar sayesinde sahada görev yapan zabıta ekiplerinin direkt merkez ile koordinasyonu sağlayarak işlemleri kısa sürede yapabileceğini söyledi.

Tek tuşla saatlerce süren zabıta işlemlerinin bir iki dakika içinde gerçekleştirilebileceğini ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Zabıta personeli, olayları telefonla kulaktan kulağa değil, harita, kamera, internet gibi teknolojik ürünler ile tam donanımlı tablet bilgisayardaki Mobil Zabıta sistemi ile anında merkezi bilgilendirecek. Bu sistem sayesinde hem zamandan kazanılacak hem de yapılan her iş fotoğraf ve belgeleriyle kayda girmiş olacak. Mobil Zabıta sistemi sayesinde vatandaşın yaptığı şikayetler ve zabıta personelinin tuttuğu veriler tek bir noktada toplanarak yönetim kolay hale gelecek. Cihazın içinde bulunan, navigasyon, harita ile olay yerine hızlıca ulaşan ekipler, olayı fotoğraflayıp ve belgelendirdikten sonra internet sayesinde çok hızlı bir şekilde merkeze aktarılması sağlanacak. Buradaki amacımız vatandaşlara hızlı ve daha kaliteli hizmet vermek."