Karesi Tüketici Hakem Heyetine ödül

Karesi Tüketici Hakem Heyetine ödül
Karesi Tüketici Hakem Heyetine ödül
BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de yaklaşık bir yıl önce faaliyete geçen Karesi Tüketici Hakem Heyeti, bir yılda 11 bin 457 dosyadan 6 bin 736'sını çözüme...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de yaklaşık bir yıl önce faaliyete geçen Karesi Tüketici Hakem Heyeti, bir yılda 11 bin 457 dosyadan 6 bin 736'sını çözüme kavuşturdu.

Tüketici Hakem Heyetinin üyeleri, başarılı çalışmalarından dolayı Vali Mustafa Yaman tarafından plaketle ödüllendirildi. Karesi Kaymakamlığında düzenlenen törende heyetin 13 üyesine teşekkür plaketi ve belge verildi.

Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, heyetin kurulduğu günden bugüne kadar yoğun bir çalışma temposu ile tüketici ve satıcılar arasındaki uyuşmazlıkları çözmeye çalıştığını belirtti.

Karesi Tüketici Hakem Heyetine 1 yıl içinde 11 bin 457 dosyanın geldiğini ifade eden Erdoğdu, "Heyetimiz özverili bir çalışma ile bunların 6 bin 736'sını çözüme kavuşturmuştur. Sonuçlandırılan bu dosyalardan 6 bin 332'sinde tüketiciler haklı bulunmuştur. Sonuçlandırılamayan 4 bin 721 dosyanın ise savunması beklenmektedir" dedi.

Yaman ise kimi zaman istenmese de tüketici ve satıcı arasında sorunlar yaşanabildiğini söyledi. Bu sorunların çözümü için Tüketici hakem Heyetlerinin çalıştığını dile getiren Yaman, çalışmalarından dolayı heyet üyelerine teşekkür etti.

 


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  belge

  ,

  zaman

  ,

  hakem