Karla kaplı yolda bebeği hastaneye ulaştırma seferberliği

Karla kaplı yolda bebeği hastaneye ulaştırma seferberliği
Karla kaplı yolda bebeği hastaneye ulaştırma seferberliği
- Evinde rahatsızlanan 15 günlük bebek, ekiplerin yoğun çalışmalarıyla yaklaşık 40 kilometrelik mahalle yolu ulaşıma açıldıktan sonra hastaneye götürüldü - Baba Şenal: "Devletimizden Allah razı olsun, geldiler ve bebeğimizin hayatını kurtardılar"

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de, evinde sarılık hastalığı nedeniyle rahatsızlanan 15 günlük Muhammet bebek, yoğun çabalar sonucu yaklaşık 40 kilometrelik karla kaplı yolun temizlenmesinin ardından hastaneye ulaştırıldı.

Alınan bilgiye göre, merkez Karesi ilçesi Hisaralan Mahallesi'nde, Rahmi ve Filiz Şenal çiftinin 15 gün önce dünyaya gelen üçüncü çocuğu Muhammet, evinde rahatsızlandı.

Mahallenin yolu kar yağışı nedeniyle kapandığından kendi imkanlarıyla hastaneye gidemeyen çift, sağlık ekiplerinden yardım istedi. Onlar da mahalleye ulaşamayınca devreye Karesi Belediyesi, Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ ve karayolları ekipleri girdi.

Söz konusu ekipler, yaklaşık 40 kilometrelik karla kaplı yolu açarak sağlık görevlilerinin mahalleye gitmesini sağladı.

Ambulansla  Atatürk Devlet Hastanesi'ne getirilen bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu ve üç gün sonra taburcu edileceği öğrenildi.

- "Ekipleri görünce çok sevindik"

Rahmi Şenal, gazeteciler yaptığı açıklamada, çocuğunun hastaneye yetiştirilmesinden dolayı çok mutlu olduklarını bildirdi.

Ensar ve Burak adlarında ikiz çocukları da bulunduğunu belirten Şenal, şunları kaydetti:

"Doktorlar tarafından Muhammet'e sarılık teşhisi konuldu. Doktorlar, bebeğimizin sürekli takip edilmesi gerektiğini söyledi. Bebeğimizin renginin iyice sararması sonucu hemen doktoru aradık ve doktor bize 'Hemen hastaneye getirin' dedi. Bunun üzerine yola çıkmak istedik ancak kar nedeniyle gidemedik. Karesi Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz, duruma müdahale ederek ekiplerini bizim için seferber etti. Bu karda kışta buraya kimsenin gelemeyeceğini düşünüyorduk. Karın ardından ekipleri görünce çok sevindik. Devletimizden Allah razı olsun, geldiler ve bebeğimizin hayatını kurtardılar."

Belediye Başkanı Yılmaz ise Muhammet bebeğin hasta haliyle evinde kalmasına gönüllerinin razı gelmediğini anlattı.

Bir an önce mahallenin yollarını açıp bebeğin sağlıklı bir şekilde hastaneye ulaştırılmasını sağladıklarını dile getiren Yılmaz, "Ayrıca yolda kamyon kasasında mahsur kalan 30 küçükbaş hayvan da kurtarıldı. Kalp krizi geçiren bir hastamızın bulunduğu kırsal mahallemizin de yollarını açarak 112 ekiplerinin müdahale etmesini sağladık" ifadesini kullandı.