Kasap sucuk ve köfteye denetim başladı

Kasap sucuk ve köfteye denetim başladı
Kasap sucuk ve köfteye denetim başladı
- Et ve Et Ürünleri Tebliği'nde yapılan değişiklikle 1 Temmuz'dan itibaren açıkta hazır kasap sucuk, köfte ve kıyma satılmasının yasaklanması üzerine zabıtalar kasaplara yönelik denetimlerine hız verdi

BALIKESİR (AA) - Et ve Et Ürünleri Tebliği'nde yapılan değişiklikle 1 Temmuz'dan itibaren açıkta hazır olarak kasap sucuk, köfte ve kıyma satılmasının yasaklanması üzerine Ayvalık'ta zabıtalar kasaplarda denetime çıktı.

Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Narin idaresindeki ekip, kasaplarda hazırda, markasız ve ambalajsız sucuk ve köfte bulunup bulunmadığını denetledi, esnafa yeni tebliğ hakkında bilgilendirme yaptı.

Tebliğe göre kasaplarda hazırda açık olarak sucuk, pastırma, köfte gibi et ürünlerinin satılamayacağı bilgisini veren Narin, "Ayvalık'taki denetimlerde hazırda köfte veya sucuklar olmadığını tespit ettik. Tebliğe uydukları için kendilerine teşekkür ettik. Bu tür denetimlerimiz de belirli aralıklarla devam edecektir. Ayrıca bu konuyla ilgili kasapları da bilgilendirdik" dedi.

Kasap Ali Özçelik de bundan sonra müşterinin isteğine göre göre yapacaklarını belirterek, "Müşteri köfte isterse oturacak bekleyecek anında yapıp vereceğiz" diye konuştu.