Kıbrıs Barış Harekatı'nın 41. yıl dönümü

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 41. yıl dönümü
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 41. yıl dönümü
- Balıkesir Muharip Gaziler Derneği üyeleri, Alaca Mescid'de mevlit okuttu

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Muharip Gaziler Derneği üyeleri Kıbrıs Barış Harekatı'nın 41. yıl dönümü dolayısıyla Alaca Mescid'de mevlit okutup, pilav hayrı yaptı.

Mevlit sonrası açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Hulusi Karakuz, her yıl geleneksel olarak anma programı düzenlediklerini belirtti.

Kıbrıs ve Kore gazisi arkadaşlarının bir çoğunun hakkı rahmetine kavuştuğunu dile getiren Karakuz, şöyle konuştu:

"Geçtiğimiz gün bir arkadaşımızı daha defnettik. Bu arkadaşlarımızın ruhları şad olsun. Bugün gaziler artık, Kore gazileri özellikle az kaldı. 33 Kore gazisi üyemiz var. 500'ün üzerinde de Kıbrıs gazisi üyemiz bulunuyor. Ancak boynumuz bükük. Artık Kore ve Kıbrıs gazileri yok sayılıyor. Devlet büyüklerimiz tarafından yok sayılıyorlar. Devlet büyüklerimiz diyor ki gazilere şu hakkı, bu hakkı verdik. İkinci hakkı verdik diyorlar. Belki sizlerde hakikaten sizde böyle sanıyorsunuz. Vatanda hizmetten maaş alan Kıbrıs ve Kore gazisi çocuklarına bu haklar verilmedi. Kıbrıs ve Kore gazileri sosyal güvencesi olanların aylıkları 540 lira. Devlet büyüklerimiz bizleri burada da ayırdı. Güneydoğu'da terörle mücadelede şehit düşen, yada orada muharip gazi olan kardeşlerimizin hakları ile Kıbrıs ve Kore savaşına katılanların hakları çok farklı. Devlet büyüklerimizin sesimizi duymasını istiyoruz."

Mevlit programına Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale ve Altıeylül belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da katıldı.