"Kitap ve oyuncak kumbarası"

"Kitap ve oyuncak kumbarası"
"Kitap ve oyuncak kumbarası"
- Bandırma Ticaret Borsası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Boyacı: - "Kitap ve oyuncak kumbarasının bilinçli kullanılmasını bekliyoruz. Kumbaramızdan Kuran-ı Kerim ve İncil bile çıktı."

BALIKESİR (AA) - Bandırma Ticaret Borsası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Buket Boyacı, " Kitap ve oyuncak kumbarasının bilinçli kullanılmasını bekliyoruz. Kumbaramızdan Kuran-ı Kerim ve İncil bile çıktı" dedi.

Bandırma Belediye Başkanlığı ile Ticaret Borsası Kadın Girişimciler Kurulu tarafından "Kitap ve oyuncak kumbarası" projesi kapsamında ilçenin belirli noktalarına kumbaralardan amaca uygun olmayan maddelerin çıktığını ifade eden Boyacı, vatandaşlara tepki gösterdi.

Kumbaranın geri dönüşüm kutusu gibi kullanıldığını belirten Boyacı, şunları kaydetti:

"Bu kampanyamızın amacı, evlerde bulunup kullanılmayan sağlam oyuncak ve kitapları, ihtiyacı olan ailelerin yararlanmalarına sunmaktır. Ancak bazı kişiler, bu kumbarayı, sanki belediyenin geri dönüşüm kutusuymuş gibi görerek, içine her şeyi atıyorlar. Kumbaramızdan sık sık plastik şişeler, kıyafetler, ayakkabılar, moda ve dekorasyon dergileri çıkıyor. Kitap ve oyuncak kumbarasının bilinçli kullanılmasını bekliyoruz. Kumbaramızdan Kuran-ı Kerim ve İncil bile çıktı. Yine kumbaraya, 1980 yılından kalma test kitaplarının dışında gazeteler de atılıyor. Tabii ki, amacı dışında atılan bu malzemeler nedeniyle bizim için gerekli olan kitap ve oyuncakların tasnifleri çok zor oluyor. Vatandaşlarımızın, kumbaramızı daha bilinçli kullanmalarını, yıpranmamış kitaplar ve bozulmamış oyuncakları kumbaraya atmalarını rica ediyoruz."