"KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Yarışması"

"KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Yarışması"
"KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Yarışması"
- KOSGEB yılın girişimcilerini seçecek

BALIKESİR (AA) - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek olan "KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Yarışması" başvuruları başladı.

Başvuruların 16 Ağustos 'a kadar kurumun internet sitesinden yapılabileceğini belirten Balıkesir KOSGEB Müdürü Hüsamettin Çay, geçen yıl yapılan yarışmada, Yılın Başarılı İnovakif Girişimcisi ile Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi'nin Balıkesir'den seçildiğini hatırlattı.

Bu yılda Balıkesir'i  ödül kazanabileceğini ifade eden Çay, AA muhabirine yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Yarışması, başarılı KOBİ ve girişimcilerimizin kamuoyuna tanıtılması, ülkemiz ekonomisine yaptıkları katkının göz önüne serilmesi, cesaretlendirilmeleri ve potansiyellerinin ortaya çıkarılması amacıyla düzenlenmektedir. Biz bu kapsamda Balıkesir KOSGEB olarak daha önce başarılar elde ettik. 2014'te 4 girişimcimiz 40 finalist arasına girdi. 2 girişimcimiz dönemin Başbakanı ve şimdinin Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın elinden ödüllerini aldı. Biz KOBİ ve girişimcilik alanında bu yarışmanın önemli olduğunu ve bunların girişimcileri cesaretlendirdiğini düşünüyoruz. Balıkesir'deki girişimcilerin başvurularını bekliyoruz. Kendilerini yetersiz görmeyip başvuru yapsınlar. Bu yıl yarışma için detaylı bir çalışma başlattık."

Çay ayrıca yarışmaya başvuruda bulunacak girişimcilere Balıkesir KOSGEB olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.