Konser sırasında kalp krizi geçiren üniversite öğrencisi

Konser sırasında kalp krizi geçiren üniversite öğrencisi
Konser sırasında kalp krizi geçiren üniversite öğrencisi
- Bandırma Belediye Başkanı Mirza: - "Havai fişeklerin atıldığı alan meydana uzak ve geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bir bölümde yapılıyor"

BALIKESİR (AA) - Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, 26. Uluslararası Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali'nde konser sırasında kalp krizi geçirip hayatını kaybeden 24 yaşındaki üniversite öğrencisi Sedef Baysal'ın ölümüne ilişkin, "Hava fişeklerin atıldığı alan meydana uzak ve geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bir bölümde yapılıyor" dedi.

Konuyla ilgili, AK Parti Bandırma Belediyesi Meclis Grubunun olayın ardından Meclis Başkanlığına festivallerde hava fişek atılmaması konusunda önerge vermesini değerlendiren Mirza, şunları kaydetti:

 "Hava fişeklerin atıldığı alan meydana uzak ve geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bir bölümde yapılıyor. Patlatılan hava fişeklerin iki defa by-pass olan biri üzerine ne kadar etki yapar onu bilebilmemiz söz konusu değildir ancak Sedef Baysal'ın vefat etmesi ve bu ölümün havai fişek ile ilişkilendirilmesi bizleri üzmüştür. Festivale gölge düşürmeye kimsenin hakkı yoktur. Gelecek yıl 27'ncisi yapılacak olan Uluslararası Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali'nde havai fişek atılmaması konusunu festivalden bir süre önce tekrar görüşeceğiz. Gerekiyorsa festivalde havai fişek atılıp atılmama konusuyla anket yaparız ancak havai fişek gösterilerinin festivalimize de ayrı bir güzellik kattığı unutulmamalıdır."