KOSGEB'ten dolandırıcı uyarısı

KOSGEB'ten dolandırıcı uyarısı
KOSGEB'ten dolandırıcı uyarısı
BALIKESİR (AA) - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Balıkesir İl Müdürü Hüsamettin Çay,...

BALIKESİR (AA) - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Balıkesir İl Müdürü Hüsamettin Çay , vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı.

Son dönemlerde bazı kişi yada firmaların KOSGEB adını kullanarak girişimcilerden ücret talep ettiklerini söyleyen Çay, AA muhabirine yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"KOSGEB Balıkesir İl Müdürlüğü olarak son dönemde artan bir şikayet alıyoruz. Vatandaşlarımız bazı kişiler ve şirketler tarafından mağdur ediliyor. KOSGEB'den arandıkları söylenerek, destek ve kredi şeklinde yardımcı olunacağı söyleniyor.  Bunun içinde başlangıçta mağdurlardan belli bir ücret isteniyor. Bu şekilde girişimcilerimiz mağdur ediliyor. Biz özellikle Balıkesir'de girişimcilik ve KOSGEB ile ilgilenene vatandaşları uyarmak istiyoruz. KOSGEB'in hiç bir faaliyetinden ücret alınmamaktadır. KOSGEB hizmetlerinde aidat yada giriş ücreti sözkonusu değildir. KOSGEB hizmetlerinde kesinlikle bir ücret talep edilmez."

 


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  Çay

  ,

  Kredi

  ,

  Karşı