Kurban Bayramı kutlanıyor

Kurban Bayramı kutlanıyor
Kurban Bayramı kutlanıyor
- Balıkesir protokolü bayramlaştı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir protokolü bayramlaştı.

Balıkesir Valiliği tarafından Öğretmenevi'nde düzenlenen bayramlaşma programına, Vali Mustafa Yaman, Garnizon ve Okullar Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Ömer Arık, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve bazı milletvekilleri katıldı.

Yaman, Kurban Bayramı'nın dinimizde çok önemli bir yeri olduğunu belirtti. Tüm İslam aleminin sağlık ve huzur içinde bir bayram geçirmesi dileğinde bulunan Yaman, şunları kaydetti:

"Bayramlar dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, sıkıntı ve kaygılardan uzaklaşarak, dini duyguların yoğun olarak yaşandığı, dostluğun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin, pekiştiği müstesna günlerdir. İnsanları kaynaştıran ve toplumu bütünleştiren bayramlar, sahip olduğumuz kutsal değerlerin toplum hayatında yeniden canlandırılması ve yeni nesillere aktarılması için bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. Bayramların sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını, hayatımızın her gününe yayabilmek için daha çok çaba göstermeliyiz."

?Kafaoğlu ise Kurban Bayramı'nın sabah namazı ile başladığını ifade ederek, "Bayramlar geleneklerimize, göreneklerimize, örf ve adetlerimize uygun şekilde kutlanıyor. Bayram günü erken kalkılır, bayram namazı kılınır. Büyüklerimizin ellerinden öpülür, çocuklara harçlık verilir. Komşular birbirine gelip gider. Ben herkesin bu şekilde bir bayram geçirmesini diliyorum" dedi.

Ayrıca program kapsamında katılımcılara kavurma, pilav ve ayran ikram edildi.