Kurtdereli Yağlı Güreşleri sona erdi

Kurtdereli Yağlı Güreşleri sona erdi
Kurtdereli Yağlı Güreşleri sona erdi
- Bu yıl 35'incisi düzenlenen güreşlerde, 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin altın kemer sahibi Orhan Okulu, başpehlivanlığı kazandı - Geçen yıl başpehlivanlığı kazanan İsmail Balaban'a çeyrek final güreşinde yumruk atan Osman Aynur, diskalifiye oldu

BALIKESİR (AA) - Cihan pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına düzenlenen 35. Kurtdereli Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Orhan Okulu oldu. 

Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ın memleketi, Balıkesir'in Karesi ilçesine bağlı Kurtdere Mahallesi'nde yapılan organizasyona, 67'si başpehlivan olmak üzere bine yakın güreşçi katıldı.

Oldukça çekişmeli geçen müsabakalarda, geçen yılın Kurtdereli Yağlı Güreş birincisi İsmail Balaban ile Orhan Okulu, Serhat Gökmen ve Şaban Yılmaz adını yarı finale yazdıran isimler oldu.

Yarı finalde rakiplerini yenen İsmail Balaban ve Orhan Okulu, finalde birincilik için mücadele etti. Müsabaka sonunda, 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin  altın kemer sahibi Orhan Okulu, Kurtdereli Yağlı Güreşleri'nde de başpehlivanlığı kazandı.

Okulu, Kırkpınar ve Kurtdereli güreşleri gibi iki önemli organizasyonda birinci olarak başpehlivanlığı kazanmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

 

- İsmail Balaban'a yumruk atan güreşçi diskalifiye oldu

Öte yandan İsmail Balaban, çeyrek final güreşinde, Osman Aynur ile karşılaştı.

Müsabaka sırasında Balaban'a yumruk attığı hakemlerce tespit edilen ve kırmızı kart gösterilen Aynur, güreşlerden diskalifiye edildi. Yüzüne aldığı yumrukla bir süre yerde kıvranan ve sağlık ekiplerinin müdahalesiyle kalkan Balaban, bu kararla yarı finale yükselmiş oldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile çok sayıda vatandaşın izlediği güreşlerde dereceye girenlere kupa, madalya ve para ödülü verildi.