Kuyumcularda nakit sıkıntısı

Kuyumcularda nakit sıkıntısı
Kuyumcularda nakit sıkıntısı
BALIKESİR (AA) - Bandırma Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanı Fatih Kılıç, altın fiyatlarındaki yükselişin ardından vatandaşların yastık...

BALIKESİR (AA) - Bandırma Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanı Fatih Kılıç, altın fiyatlarındaki yükselişin ardından vatandaşların yastık altındaki birikimlerini paraya çevirmek için kuyumculara akın ettiğini söyledi.

Müşterilerin özelikle bu dönemde altın bozdurmaları soncu kuyumcularda nakit sıkıntısı oluştuğunu dile getiren Kılıç, "Bizim altın alımı yapmamız için yerine altın satmamız lazım. Vitrinde eksik olan ürünlerimizi hurda diye nitelendirdiğimiz vatandaştan gelecek altınları alarak atölyemizde yeniden işletip, ihtiyacımız olan ürünü vitrine yeniden koyacağız. Ancak vitrinlerimize fiyat artışıyla birlikte satışlarımız olmuyor. Müşterilerimizden yoğun miktarda altın satımı için geri dönüşler oluyor. Maalesef ilçede faaliyet gösteren kuyumcular olarak zaman zaman nakit sıkıntısı yaşadığımızdan dolayı müşterimizin taleplerine cevap veremiyoruz" diye konuştu.

Bazı vatandaşların kendilerini arayarak yaşanan sıkıntıyla ilgili tedbirler alınmasını talep ettiğini açıklayan Kılıç, "Dernek olarak bu yöndeki şikayetlere cevap verebilmemiz mümkün değildir. Bu ancak kuyumcuların altın satmasıyla çözülebilecek bir durumdur. Kuyumcuların para basan bir darphanesi yoktur" dedi.

 


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  Balıkesir

  ,

  Fatih

  ,

  Para

  ,

  zaman